Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-09-10 XXIII Niedziela zwykła

1."Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary przeznaczone na renowację świątyni.
2.Liturgiczne wspomnienia tygodnia: środa - wsp. Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła, czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - o godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej , piątek - wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej , sobota - wsp. Św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa męcz.
3.Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Polecajmy w modlitwach dzieci i młodzież oraz rodziców nauczycieli i wychowawców.
4.Przyszła niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu . Będzie także zbiórka do puszek na pomoc O. Zenonowi Redemptoryście , który niedawno przybliżał nam swoją misyjną pracę w Rosji na Uralu .
5.W przyszła niedzielę na sumie będzie tradycyjna Msza Św. dla dzieci z udziałem naszej scholki dziecięcej.
6.Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Józef Stańczyk. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
7."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 243 – 251 A .
8.W środę o godz. 17.00 w domu parafialnym będzie zbiórka ministrantów . Zapraszamy też nowych chłopców , którzy chcieliby służyć przy ołtarzu i włączyć się do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza.
9.Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje wyjazd na spotkanie diecezjalne w sobotę 23 września . Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub u P. Frydoliny Kantor do piątku 15 września. Godzina i miejsce wyjazdu będą podane później.
10.W najbliższy czwartek 14 września o godz. 18.00 w Remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie . Pani Sołtys zaprasza i równocześnie informuje, że III rata podatku rolnego będzie pobierana w dniach 14 i 15 września, tj. w czwartek i piątek, w godz. 8.00 do 12.00 w Remizie.

Ponawianie dotyczące uczestnictwa w religii – niezgodne z przepisami

Coroczne ponawianie deklaracji dotyczącej uczestnictwa w religii – niezgodne z przepisami. Domaganie się na początku każdego roku szkolnego deklaracji od rodziców lub pełnoletnich uczniów dotyczącej uczestnictwa w lekcjach religii jest jawnym nadużyciem... czytaj całość ›› (info: www.diecezja.tarnow.pl)

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-09-03 XXII Niedziela zwykła

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
2.Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego: Msza Św. o godz. 8.00, potem przejście do szkoły . Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Autobus szkolny zabierze dzieci ze Św. Góry o godz. 7.30.
3.W tym tygodniu jest I Czwartek miesiąca. Wieczorem Msza Św. w połączeniu z modlitwami o nowe powołania do służby Bożej.
4.W piątek przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia NMP - Głównej Patronki naszej Diecezji Tarnowskiej. Msze Św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, a w kaplicy o godz. 17.00. Na wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie ziarna siewnego. Nie ma postu piątkowego.
5.W dniach 8 – 15 września będą w Parafii Katedralnej Misje Święte. Porządek jest wywieszony na naszej tablicy ogłoszeń. Proboszcz Katedry zaprasza nas szczególnie na poniedziałek, 11 września, na godz. 18.00 - będzie Msza Św. z procesją wokół Katedry z kopią słynącej łaskami Piety.
6.Przypominamy informację o Koronacji Obrazu Matki Bożej - Królowej Rodzin w sobotę o godz. 11.00 w Chorzelowie. Kustosz zaprasza.
7.Składka z przyszłej niedzieli na renowację Świątyni.
8."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 230 – 242.
9.W piątek o godz. 17.00 w domu parafialnym będzie I po wakacjach próba naszej dziecięcej scholki śpiewaczej . Zapraszamy nowe dzieci, które byłyby chętne dołączyć do zespołu.

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-08-27 XXI Niedziela zwykła

1."Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary składane do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice w północnej części naszego kraju.
2.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - wsp. Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
wtorek - wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
piątek - wsp. Bł. Bronisławy, dziewicy

3.W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca . Spowiedź Św. w piątek rano od godz. 6.30 i w kościele i w kaplicy. Do południa odwiedzimy chorych; po południu Spowiedź Św. od godz. 17.00 w czasie cichej Adoracji. W sobotę o godz. 8.00 w kaplicy Msza Św. z nowenną do Matki B. Dobrej Rady, a wieczorem o godz. 17.30 będzie Różaniec Pierwszo-sobotni i Mszą Św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
4.W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych.
5.Oficjalnie informujemy, że decyzją Ks. Biskupa odszedł od nas Ks. Tomasz Rokosz, który przeszedł do Parafii Grybów. Na jego miejsce przyszedł do naszej wspólnoty Ks. Paweł Szewczyk, dotychczasowy duszpasterz w Parafii Dębica-Latoszyn. Ks. Pawła serdecznie witamy i życzymy wielu łask i Bł. Bożego w naszej Parafii.
6."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 215 A – 229.
7.Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 28 sierpnia, czyli jutro, w bibliotece szkolnej będą wypożyczane komplety podręczników dla uczniów z klas VI oraz klas II i III Gimnazjum . Kolejność wypożyczania: godz. 9.00 - klasy VI , godz. 10.00 - klasy II Gimnazjum, godz. 11.00 - klasy III Gimnazjum. Szkoła serdecznie zaprasza. Równocześnie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie dopiero w przyszły poniedziałek, 4 września.

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-08-13 XIX Niedziela zwykła

1. "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na renowację świątyni, a także na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
poniedź. - wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego , kapłana i męczennika
wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Msze Św. jak w niedzielę; w kaplicy o godz. 7.45 i na sumie o godz. 11.00 będzie błogosław.
ziół i kwiatów jako podź. P. Bogu i Matce B. za szczęśliwe żniwa
czwartek - wsp. Św. Jacka, kapłana
3. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy gościć w naszej wspólnocie
Br. Maksymiliana Jaworskiego, Krajowego Animatora Rycerstwa Niepokalanej , który będzie głosił prelekcje na temat Rycerstwa Niepokalanej na początku każdej Mszy Św. Po nabożeństwie będzie można zapisać się do Rycerstwa Niepokalanej lub odnowić swoją przynależność i zaopatrzyć się u Br. Maksymiliana w materiały z tym związane.
4. W czwartek, 17 sierpnia, Mszą Św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się 35 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Będziemy łączyć się duchowo i pielgrzymować wraz z uczestnikami. Dzień wcześniej, w środę , w godz. 17.30 do 19.30 w Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie uczestnicy składają bagaże - można jeszcze dopisać się do pielgrzymki . U nas można jeszcze zapisać się na autobus , który wyruszy na zakończenie pielgrzymki , na tzw. Wejście Pielgrzymów na Jasną Górę - są jeszcze wolne miejsca - koszt 40 zł.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 197 – 206.
6. Odeszła do wieczności śp. Bronisława Iwan - polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
7. Dożynki Gminne odbędą się w przyszłą niedzielę , 20 sierpnia, w Pogórskiej Woli. Uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz. 13.00 - będzie połączona z dziękczynieniem za 600 lat istnienia miejscowości Pogórska Wola - władze samorządowe serdecznie nas zapraszają.
8. Przestrzegamy mieszkańców przed fałszywymi pracownikami telekomunikacji, którzy proponują wymianę telefonów i zmianę umowy. Powołują się także na współpracę z Urzędem Gminy. Proszę zachować ostrożność w kontakcie z takimi osobami.

Odpust parafialny w Szynwałdzie i 60 lecie kapłaństwa o. Kazimierza

Dzisiaj 16 lipca w naszej Parafii obchodzimy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel. Dzisiaj również obchodzi jubileusz 60 lecia kapłaństwa nasz rodak o. Kazimierz Plebanek. W prezencie od wspólnoty parafialnej otrzymał pamiątkową stułę z napisem 60, którą wręczył ks. proboszcz Józef Michalski. Z okazji jubileuszu życzenia złożyli przedstawiciele Parafii. Na uroczystość przybył również redemptorysta biskup Marek Piątek z Brazylii. O. Zbigniew Chaim pochodzący z pobliskiej Zalasowej wygłosił kazanie, przyjechali również księża z sąsiednich parafii. (foto. Stanisław Plebanek S.P)

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-07-16 XV Niedziela zwykła - w parafii odpust, Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

1.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Szymona z Lipnicy, kapłana
czwartek - wsp. Bł. Czesława, kapłana
sobota - święto Św. Marii Magdaleny

2.W przyszłą niedzielę , z racji zbliżającego się wspomnienia liturgicznego Św. Krzysztofa - patrona kierowców , będzie tradycyjne Błogosławieństwo dla kierowców i pojazdów mechanicznych . Tak jak w poprzednie lata , po każdej Mszy Św. będzie specjalna modlitwa do Św. Krzysztofa, a później indywidualne Błogosławieństwo przy bramie kościelnej . Prosimy kierowców o zachowanie jednego kierunku jazdy z dołu do góry w stronę cmentarza.
3."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy dalej z nr-ów 171 A – 174 A.
4.Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg VIII Pikniku Muzycznego STACJA NIEBO . "Bóg zapłać" składamy młodzieży , która przygotowywała to wydarzenie . Jesteśmy wdzięczni wszystkim sponsorom i ludziom za otwartość serca i gest dobrej woli, dzięki którym mogliśmy podjąć to wspólne dzieło .
5.Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej w dniu 22 lipca tj. w najbliższą sobotę . Wyjazd z Zalasowej o godz. 3.00 rano , powrót ok. godz. 20.00 . Zapisy do środy włącznie u przewodnika - nr tel. 505 147 406 lub 14 674 358. Koszt - 35 zł od osoby.
6.Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA zaprasza do udziału w projekcie : " Wychodzimy z domów " czyli do chodzenia z kijkami. Rekrutacja od jutra do piątku w Urzędzie Gminy w godz. 17.00 do 18.00.
Również tenże Klub przeprowadza zbiórkę makulatury - przez najbliższe 2 tygodnie będą w tym celu ustawione kontenery na parkingu przy kościele w Skrzyszowie . Informacja na ten temat jest na tablicach ogłoszeń.

Zdjęcia i filmiki z Pikniku

Piknik Muzyczny STACJA NIEBO. Są już zdjęcia i filmiki z pikniku na Facebooku www.facebook.com/szynwald śpiewała między innymi, Scholka dziecięca ARMIA NAJWYŻSZEGO, zespół MUODE KOTY. Było super!!! (S.P fot. Stanisław Plebanek)
Pielgrzymka do Tuchowa na odpust M.B Tuchowskiej

Parafianie z Szynwałdu wyruszyli w sobotę na pielgrzymkę do Tuchowa. Pielgrzymów prowadził Tomasz Marcinek, nasz rodak alumn W.S.D u O. Redemptorystów. Uczestników, którzy wyruszyli w drogę, było 54, najmłodszy pielgrzym miał 2,5 roku a najstarsza pani niespełna 70 lat. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej sumie z procesją wokół kościoła. (Nagrania i foto. Stanisław Plebanek, S.P)

Wysłuchaj wypowiedzi Tomasza Marcinka, alumna W.S.D u O. Redemptorystów i mamy 2,5 letniego synka >>

Młodzieżowe piosenki pielgrzymkowe >>


Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie Pielgrzymka na Odpust do Tuchowa 8 lipca 2017 w drodze ››

Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie Pielgrzymka na Odpust do Tuchowa 8 lipca 2017 msza św. ››

Piknik Muzyczny STACJA NIEBO

Już po raz ósmy pragniemy zaprosić wszystkich na Piknik Muzyczny STACJA NIEBO w Szynwałdzie.Startujemy 9 lipca o godzinie 15:00! Już dziś Was wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, zabawy i integracji. Będzie w tym roku coś dla Ducha i coś dla Ciała. Oczywiście nie zabraknie okazji do modlitwy - w programie przewidujemy Wieczór Uwielbienia, po którym zagra dla Nas zespół MUODE KOTY :) Następnie odbędzie się losowanie cennych nagród i czas na zabawę pod gwiazdami. Serdecznie zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku czy panujących warunków atmosferycznych do udziału i dobrego spędzenia niedzielnego popołudnia i wieczoru. Czekamy na Was 9 lipca na placu przy Kościele Parafialnym w Szynwałdzie! Nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia!

Rozmowa z ks. Marcinem Górskim ›› (rozmawiała: Małgorzata Miczek – Zabawa www.rdn.pl)


« 1 2 3 4 5
...
31 »