Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-05-28 VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

1.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
środa - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
czwartek - wsp. Św. Justyna, męczennika
sobota - wsp. Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

2.W środę ostatnie Nabożeństwo Majowe - zapraszamy .
3.W środę także będzie spotkanie naszej młodzieży z klas II Gimnazjum z Ks. Wizytatorem w ramach tzw. egzaminu przed Bierzmowaniem; spotkanie o godz. 15.00 i o godz. 16.00 w naszym domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy młodzież i także rodziców.
4.We czwartek będzie pielgrzymka kolędników misyjnych do Częstochowy; wyjazd o godz. 5.00 rano od końca Szynwałdu , a następne przystanki przy Klasztorze Sióstr i przy Kościele Parafialnym.
5.W tym tygodniu I czwartek , piątek i sobota miesiąca . Spowiedź Św. we czwartek w Kaplicy od godz. 16.30, a w Kościele od godz. 17.00; w piątek rano od godz. 6.30 i w Kościele i w Kaplicy; po południu w Kościele od godz. 17.00 . W sobotę rano o godz. 8.00 w Kaplicy Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady ; wieczorem o godz. 17.30 w Kościele będzie Nabożeństwo Pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z modlitwami i Mszą Św. za dusze w czyśćcu cierpiące - zapraszamy.
6.Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Św. na Apostołów kończąca w liturgii okres wielkanocny ; kończy się także okres Komunii Św. wielkanocnej.
7."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 110 A – 125.
8. Wójt Gminy Skrzyszów zaprasza mieszkańców gminy z dziećmi i rodzinami na III Mundurowy Dzień Dziecka , który odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 czerwca, na ORLIKU w Skrzyszowie od godz. 13.00. Wśród atrakcji m.in. pokazy żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Odbędzie się także prezentacja wozów bojowych oraz szerokiej gamy uzbrojenia.

Pierwsza Komunia Św.

Pierwsza Komunia Św. w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szynwałdzie.W niedzielę 7 maja na uroczystej mszy św. dzieci przystąpiły do I komunii św. W tym roku dzieci przygotował ks. Tomasz Rokosz, pierwszą komunię św. przyjęło 33 dzieci (S.P).

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-05-14 V Niedziela Wielkanocy

1.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
wtorek - Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.Patrona Polski; polecajmy szczególnie naszego Pasterza Ks. Bpa Andrzeja Jeża w dniu jego imienin.
czwartek - wsp. Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
2.Jutro w poniedziałek o godz. 15.30 nasza młodzież z klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Będziemy także gościć młodzież z Parafii Pogórska Wola.
3.Odeszli z naszej wspólnoty śp. Józef Mleczko i śp. Stanisław Czarnik - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
4."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 99 D – 104.
5.Informacja społeczna: w sobotę 20 maja będzie gminny rajd rowerowy. Start przed Urzędem Gminy o godz. 9.00, a meta w lesie KRUK. Zbiórka i zgłoszenia chętnych rowerzystów od godz. 8.00, obowiązują kaski ochronne.

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-05-07 IV Niedziela Wielkanocy

1.Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas II - polecajmy dzieci i ich rodziców , wychowawców i ks. katechetę szczególnej opiece Bożej.
2.Jutro przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona naszej Ojczyzny Polski i także głównego Patrona naszej Diecezji Tarnowskiej. W Skrzyszowie o godz. 17.00 będzie Uroczysta Msza Św. Jubileuszowa 500–lecia Kościoła Parafialnego pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża - duszpasterze i parafianie skrzyszowscy serdecznie nas zapraszają.
3.DSM serdecznie zaprasza rodziców i dzieci pierwszokomunijne oraz wszystkich chętnych na przedstawienie pt. : "Objawienie Fatimskie", które odbędzie się w środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
4.Również w środę po Mszy Św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z próbą przed Uroczystością przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.
5.W sobotę przypada 100 rocznica rozpoczęcia Objawień Fatimskich ; o godz. 17.00 będzie Różaniec Fatimski w procesji wokół świątyni z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze światłami - prosimy przynieść świece i lampiony . Po powrocie do świątyni będzie Majówka i Msza Św. Od godz. 16.30 będzie możliwość Spowiedzi Św. zwłaszcza dla dzieci z klas III przed Rocznicą I Komunii Św. i dla młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
6.W przyszłą niedzielę na sumie będzie Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dzieci z klas III ; składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na renowację świątyni.
7."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 97 A – 99 C .
8.Pani Sołtys informuje , że II rata podatku rolnego będzie pobierana w dniach 13 i 15 maja, tj. w sobotę i następny poniedziałek, w godz. 8.00 do 13.00 w Remizie OSP.
9.Fundacja " Braterska Pomoc " będzie w następną niedzielę , tj. 14 maja , zbierać nakrętki plastikowe i datki do puszek przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji siedmioletniego Maksymiliana i dziewiętnastoletniej Kingi . Za wszystkie datki Fundacja składa serdeczne "Bóg zapłać".


Odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady

W Szynwałdzie w kaplicy na Świniogórze w niedzielę jest obchodzony odpust ku czci Matki BożejDobrej Rady. Ten tytuł został nadany aby podkreślić rolę Matki Bożej jako pośredniczki w trudnych sprawach związanych między innymi z wyborem drogi życiowej, małżeństwa, kapłaństwa. Wizerunek przedstawiający popiersie Matki Bożej z Dzieciątkiem na rękach na tle tęczy pochodzi ze Szkodry w Albanii. 25 IV 1467 roku miał się pojawić na murze kościoła Augustianów - eremitów w Genazzano. Obraz został koronowany w 1682 roku przez papieża Innocentego XI. Święto zatwierdził w 1727 roku papież Benedykt XIII, obecnie obchodzone jest 26 kwietnia. Powtórnie obraz został koronowany przez papieża Piusa IX w 1867 roku z okazji 400 - lecia objawień, od tego czasu kult się bardzo ożywił. Główne centrum kultu Matki Bożej Dobrej Rady znajduje się w Genazzano we Włoszech. (S.P)

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-04-30 III Niedziela Wielkanocy

1.Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Odpust w Kaplicy na Św. Górze ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Witamy Ks. Dra Jacka Soprycha , który poprowadzi Nabożeństwo Odpustowe w Kaplicy i wygłosi Słowo Boże.
2.Dzisiejsza niedziela to także Niedziela Biblijna rozpoczynająca w liturgii Tydzień Biblijny.
3.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Atanazego , bpa i dra Kościoła ,
środa - Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny ; Msze Św. wg porządku niedzielnego ,
czwartek - wsp. Św. Floriana , męczennika - patrona strażaków,
sobota - Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

4.Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie będą o godz. 17.30 przed Mszą Św. wieczorną, a w niedziele i święta o godz. 15.30 przed Mszą Św. popołudniową .
5.We wtorek na Nabożeństwo Majowe i Mszę Św. zapraszamy szczególnie Strażaków z OSP – Szynwałd wraz z rodzinami . Z okazji wspomnienia Św. Floriana – patrona strażaków będziemy się modlić o Bł. Boże i wszelkie potrzebne łaski w codziennej służbie Bogu i ludziom.
6.Wtorek to Dzień Flagi Narodowej - prosimy o udekorowanie domów barwami narodowymi .
7.Gminne uroczyste obchody Święta Narodowego 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w środę w Uroczystość NMP Królowej Polski w Łękawicy . Uroczysta Msza Św. w int. Ojczyzny będzie o godz. 9.00 w kościele parafialnym, a następnie Patriotyczna Uroczystość na placu przed przedszkolem. Władze samorządowe serdecznie zapraszają.
8.W tym tygodniu wypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca . Spowiedź Św. w czwartek od godz. 17.00 , w kaplicy od godz. 16.30; na majówkę i Mszę Św. zapraszamy szczególnie dzieci z klas II wraz z rodzicami ; po Mszy św. będzie dla nich specjalne spotkanie . W piątek Spowiedź Św. rano od godz. 6.30 w kościele i w kaplicy ; do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną ; po południu Spowiedź Św. od godz. 17.00 - zapraszamy szczególnie młodzież z klas III Gimnazjum , ponieważ nie będzie specjalnej Mszy Św. dla młodzieży wieczorem.
9.W sobotę w Kaplicy na Św. Górze o godz. 8.00 będzie Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady - zapraszamy . O godz. 9.00 będzie w kościele parafialnym I Spowiedź Św. dla dzieci z klas II . Na godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie połączone z Nabożeństwem Majowym i modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące.
10.Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca - będzie zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Św. Na sumie będzie Uroczystość przyjęcia I Komunii Św. przez dzieci z klas II naszej parafii. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o powołania - składka tradycyjnie przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie .
11."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 95 – 97. Sprzątanie w najbliższą sobotę będzie dopiero po I Spowiedzi Św. drugoklasistów, czyli od godz. 10.30.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Jest to święto obchodzone w II Niedzielę wielkanocną ku czci Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II ustanowił to święto podczas kanonizacji świętej Faustyny Kowalskiej w 2000 roku. Ogłosił wtedy II Niedzielę Wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego w całym Kościele katolickim. Święta siostra Faustyna miała prywatne objawienia w których Jezus Chrystus zażądał aby kościół ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego. O tym święcie w dzienniczku siostry Faustyny są zapisane następujące słowa Jezusa: "Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia" (Dz. 299) oraz "W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar..." (Dz. 699). Pierwsze starania o ustanowienie kultu Miłosierdzia Bożego w Kościele podjął już w 1938 roku ksiądz Michał Sopoćko, spowiednik i powiernik świętej Faustyny Kowalskiej. (S.P)

Ogłoszenia Duszpasterskie2017-04-23 II Niedziela Wielkanocy - Biała Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w liturgii Tydzień Miłosierdzia Bożego - módlmy się szczególnie o rozwój miłosierdzia chrześcijańskiego oraz za pracowników i wolontariuszy CARITAS.
2. Odpowiadając na apel KEP zbieramy dzisiaj do puszek ofiary na pomoc dla osób poszkodowanych w wojnie w Syrii, a szczególnie dla mieszkańców zrujnowanego Aleppo.
3. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczen., głównegopatrona Polski,
wtorek - Święto Św. Marka , Ewangelisty,sobota - Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dra Kościoła, patronki Europy.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust w Kaplicy na Świętej Górze ku czci Matki Bożej Dobrej Rady . W sobotę o godz. 18.00 będzie w Kaplicy Msza św. z krótkim Słowem Bożym przygotowująca nas do Odpustu. Tradycyjnie nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym , a suma odpustowa będzie w Kaplicy. Poprowadzi ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Dr Jacek Soprych - wykładowca Historii Kościoła w naszym Tarnowskim Seminarium Duchownym i pomagający w duszpasterstwie w Parafii Św. Maksymiliana w Tarnowie.
6. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 89 – 94 A.
7. W środę o godz. 17.00 w naszym Domu Parafialnym będzie spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania - zapraszamy.

Plenerowa droga krzyżowa

Nasi parafianie uczestniczyli w sobotę w drodze krzyżowej. Droga krzyżowa rozpoczęła się przy kościele parafialnym i po pagórkach Szynwałdu zdążała do kaplicy w przysiółku Świniogóra. W czasie pielgrzymowania tematem rozważania był krzyż i ludzkie cierpienie. W kaplicy przy krzyżu modlono się za rodziny i wspólnotę parafialną. (S.P fot. Stanisław Plebanek)

 

Zobacz więcej zdjęć na stronie www.parafiaszynwald.pl ››

Pisali o nas w "Tarnowskim Gościu Niedzielnym" ››


Ogłoszenia Duszpasterskie2017-04-02 VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa

1.Dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Składka na renowację Świątyni i na Seminarium Duchowne - "Bóg zapłać". Również dziękuję Dziesiątkom Misyjnym za złożone ofiary na misje: Dziesiątek P. Marii Iwan - 1.500 zł; Dziesiątek P. Elżbiety Krakowskiej - 1.400 zł.

2. We wtorek będzie dzień Spowiedzi Św. przed Świętami Wielkanocnymi : Msza Św. rano o godz. 7.30 , a następnie Spowiedź Św. w godz. 8.00 – 9.30; po południu w godz. 16.30 – 18.00 . W Kaplicy na Św. Górze Spowiedź Św. w godz. 16.00 – 17.00 . Jest to także dzień naszej pomocy dla najbardziej potrzebujących wsparcia materialnego. Zachęcamy do złożenia jakiegoś daru - artykuły żywnościowe czy środki czystości - do koszów przy ołtarzu.
3.W środę o godz. 19.30 będzie Dzień Skupienia dla Strażaków i ich rodzin z całej gminy - serdecznie zapraszamy.
4.Ks. Bp Ordynariusz zaprasza na środę do Tarnowa , gdzie o godz. 20.00 z Placu Katedralnego wyruszy ulicami miasta Droga Krzyżowa i będzie zmierzać do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Więcej informacji w komunikacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
5.Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 , potem przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
6.Wielki Piątek to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną z okazji świąt - prosimy o zgłaszanie tych chorych do zakrystii . W godz. 10.00 -11.00 adorację będą prowadzić dzieci z klas I – III, a w godz. 11.00 – 12.00 dziewczynki z DSM-u; prosimy dzieci o przyniesienie na adorację skarbonek z jałmużną wielkopostną . O godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa , a o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej ; później przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00 . Prosimy o przybranie przydrożnych krzyży i Krzyża Misyjnego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły , zachęcamy także do postu w Wielką Sobotę . Ofiary złożone przy okazji adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na pomoc dla Kościoła w Ziemi Świętej. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed zbliżającą się uroczystością .
7.Wielka Sobota to pamiątka oczekiwania na Zmartwychwstanie . Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 . Zapraszamy do adoracji wg porządku , jaki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń . Panów Strażaków prosimy o honorową asystę podczas uroczystości i trzymanie warty przy Grobie . Święcenie pokarmów w godz. 8.00 – 12.00 co godzinę , a w Kaplicy na Św. Górze o godz. 10.00 . Adoracja Pana Jezusa przy Grobie prowadzona przez dzieci: od godz. 9.30 – klasa 0 B, od godz. 10.00 – ochronka Sióstr, od godz. 10.30 – przedszkole i od godz. 11.00 – klasa 0 A. Uroczyste obchody Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00.
8.Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to pamiątka zwycięstwa Pana Jezusa nad grzechem , śmiercią i szatanem. Uroczysta Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00 rano - prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów, chorągwi i sztandarów, a wszystkich o przyniesienie świec, zwłaszcza paschalików czyli świec Caritasu. Rezurekcja w Kaplicy na Św. Górze będzie o godz. 7.45.
9."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 72 - 78 A i 109 A.
10. W dniach 11 -12 kwietnia, czyli we wtorek i środę , nasza szkoła zbiera elektrośmieci. Informacja szczegółowa na tablicy ogłoszeń.

« 1 2 3 4 5
...
30 »