Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Zakończenie projektu

Data dodania: 2012-09-28

Wojewódzki Urząd Pracy zaakceptował rozliczenie projektu edukacyjnego pn. "Edukacja śladami Jana Pawła II", zakończonego w lipcu, który był współfinansowany ze środków z Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczyło 45 dzieci i młodzieży z Szynwałdu. Każdy z uczestników miał możliwość udziału w 42 godzinach zajęć edukacyjnych z zakresu historii, geografii i biografii Jana Pawła II. Utrwaleniu wiedzy zdobytej na zajęciach służyło 5 wycieczek do miejsc związanych z Janem Pawłem II.
Projekt od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczyła o tym już sama rekrutacja, w czasie której do udziału w projekcie zgłosiło się więcej osób niż było miejsc. Ze względu na warsztatowy charakter zajęć, nie było problemu z obecnościami, a każdy z uczestników nie mógł się doczekać kolejnego tygodnia. Największą radość dzieciom i młodzieży sprawiały jednak wycieczki, w czasie których uczestnicy mogli bliżej się poznać.
Realizacja projektu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zaangażowanie kilku osób. Jesteśmy wdzięczni Pani Annie Niemiec, Pani Wandzie Półkoszek-Budzik i ks. Arturowi, za podjęcie się prowadzenia zajęć i opiekę w czasie wycieczek. Dziękujemy Pani Ewelinie Wójtowicz, Pani Annie Jop, Panu Łukaszowi Łabędziowi i Panu Piotrowi Furtakowi za pomoc w realizacji projektu. Serdecznie dziękujemy Pani Stanisławie Siemek za udostępnienie na potrzeby projektu sal zajęciowych w szkole.
Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Nasza parafia była jedyną parafią w województwie małopolskim, której udało się pozyskać wsparcie na realizację projektu edukacyjnego w ramach działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się pozyskać kolejne środki na realizację podobnych projektów.
      

Zmarł ks. mgr Benedykt Kiełbasa - były wikariusz w Szynwałdzie

Data dodania: 2012-09-25

                 

W dniu 22 września 2012 roku zmarł Ks. mgr Benedykt Kiełbasa – rezydent w parafii Wojnicz. Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Wojniczu w środę (26 września) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Mystkowie we czwartek (27 września) o godz. 14.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Benedykt Kiełbasa urodził się 10 marca 1954 roku w Mszalnicy. Pochodził z parafii Mystków. Egzamin dojrzałości złożył w 1974 roku, w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 23 maja 1982 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Łężkowice, Wojnicz, Podegrodzie, Szynwałd, Łososina Górna, Bolesław i Tymowa. W latach 1996 – 1998 pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii Mystków. Od 1998 roku był rezydentem w parafii Wojnicz.
 
 
Informacje ze strony: www.diecezja.tarnow.pl

więcej

Grupa Młodzieżowa

Data dodania: 2012-09-02

W najbliższy piątek po Mszy Św wieczornej, tj. 7.09.2012r. odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się!

Początek posługi ks. Waldemara Wołka w naszej parafii

Data dodania: 2012-08-26

W dniu dzisiejszym posługę w naszej parafii rozpoczął nowy wikariusz ks. Waldemar Wołek.
Ks. Waldemar jest tegoroczym neoprezbiterem pochodzącym z parafii Uszew.
Otoczmy go modlitwą i życzliwością, aby mógł owocnie pracować w naszej parafii.

więcej

Pożegnanie księdza Artura

Data dodania: 2012-08-19

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 11 odbyło się pożegnanie ks. Artura Mularza, który po 4 latach posługi w naszej parafii, decyzją Księdza Biskupa, został skierowany do pracy w Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Msza Św. była okazją do podziękowania ks. Arturowi za wszelkie dobro w Szynwałdzie, które stało się jego udziałem. To dzięki niemu w naszej parafii tak wiele się zmieniło. To ks. Artur zaczął uczyć dzieci i młodzież gry na gitarze, to dzięki Niemu powstały zespoły muzyczne: FIAT - Zawsze Jestem Na Tak, Scholka Dziecięca i Nieletni, to On był inspiratorem pozyskania dotacji ze środków unijnych na wyposażenie i kursy nauki gry na instrumentach. Ks. Artur był również jednym z pomysłodawców organizacji Pikniku Muzycznego "STACJA NIEBO", w którym mogliśmy niedawno uczestniczyć już po raz trzeci. Organizacja pielgrzymek do Ziemi Świętej, Sanktuariów Maryjnych Europy i Włoch, organizacja zimowego i letniego wypoczynku dla młodzieży, to kolejne działania ks. Artura. Za to wszystko i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić, jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy za posługę sakramentalną i głoszone Słowo Boże. Dziękujemy za serce okazywane wszystkim, zarówno dzieciom, młodzieży jak i starszym. 
Na nowej parafii życzymy księdzu obfitości łask Bożych, przede wszystkim łaski zdrowia, aby mógł ksiądz realizować kolejne dzieła na chwałę Bożą. Ze swej strony obiecujemy modlitwę.
 
 

III Piknik Muzyczny - Stacja NIEBO

Data dodania: 2012-07-29

29 lipca 2012r. odbył się III Piknik Muzyczny Stacja NIEBO w Szynwałdzie. Podczas imprezy zaprezentowała się Scholka Dziecięca z parafii w Szynwałdzie, zespół Nieletni oraz Fiat - Zawsze Jestem na Tak. Spotkanie poprowadzili Wodzireje Ledniccy z Brzeska. Również konkursy odbywające się podczas imprezy przyciągały dużą ilość osób. Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Szynwałdu, jak i okolicznych miejscowości. Z pewnością był dobrą okazją do integracji na szczeblu rodzin oraz całych społeczności.

III Piknik Muzyczny - zaproszenie

Data dodania: 2012-07-20

29 lipca 2012 roku po raz trzeci odbędzie się Stacja NIEBO - Piknik Muzyczny. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie!

więcej

Wycieczka do Zakopanego

Data dodania: 2012-07-03

W dniach 2 - 3 lipiec odbyła się ostatnia wycieczka w ramach projektu pn. "Edukacja śladami Jana Pawła II" do Zakopanego. Uczestnicy mieli okazję zdobyć Kasprowy Wierch wyjeżdżając nań kolejką linową. W programie obecna również była Msza Św. na Księżówce, odwiedziny Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Poza tym dzieci i młodzież miała sposobność spacerowania Doliną Chochołowską.

Wycieczka do Starego Sącza

Data dodania: 2012-06-23

W ramach projektu pn. Edukacja śladami Jana Pawła II odbyła się kolejna wycieczka, tym razem celem był Stary Sącz. Uczestnicy mieli okazję odbyć spływ tratwami Popradem z Piwnicznej Zdroju do Rytra. Poza tym w programie znalazła się Msza Św. na ołtarzu papieskim w Starym Sączu oraz zwiedzanie samego miasta wraz z klasztorem klarysek.

Ingres biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża

Data dodania: 2012-06-15

Z udziałem gości z kraju i zagranicy odbył się ingres nowego biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Obecny był abp Celestino Migliore nuncjusz apostolski w Polsce, a także ok. 30 kardynałów i biskupów. Mszę św. koncelebrowało ok. 400 kapłanów. Licznie w katedrze zgromadzili się mieszkańcy diecezji, zwłaszcza z rodzinnej Limanowej, a także parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie nauki. Przed bazyliką był telebim i ławki. Plac licznie wypełnili wierni ze sztandarami. 

więcej