Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Komunikat Biskupa Tarnowskiego o XII Dniu Papieskim

Data dodania: 2012-10-05

                 

Drodzy Diecezjanie!

W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzili dwunasty Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprasza nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie, nad jej istotą i misją we współczesnym świecie. Rodzina – jak pisał Ojciec Święty w Adhortacji Familiaris consortio – „jest znakiem nadziei dla współczesnego świata, z niej bowiem wywodzą się przyszłe pokolenia, które przekazują wiarę w jedynego Boga i objawiają w pełni miłość Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela, do człowieka”. W przyszłą niedzielę, podczas XII już Dnia Papieskiego, będziemy słuchali słów Ojca Świętego, będziemy się modlili o świętość polskich małżeństw i rodzin, o otwartość na dar życia, o mądrość dla ustawodawców, odwagę dla samorządów, aby wzmocnić rodzinę jako podstawową komórkę życia społecznego. Będziemy mieli okazję wspomóc także dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

Drodzy Diecezjanie!

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, w tym z diecezji tarnowskiej. Dzięki waszej ofiarności mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. W przyszłą niedzielę podczas kwesty przy kościołach, będziemy mogli materialnie wesprzeć uzdolnioną młodzież. Zachęcam Was, by w duchu wielkodusznej ofiarności i solidarności z uczącą się i studiującą młodzieżą, wspomóc materialnie to dzieło poprzez swoje ofiary składane do puszek przy kościołach.

Wszystkim wspierającym materialnie i modlitewnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” życzę obfitości Bożych łask. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

więcej

List KEP z okazji Dnia Papieskiego

Data dodania: 2012-10-05

                 

JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY

List Episkopatu Polski na XXVII niedzielę zwykłą zapowiadający obchody XII Dnia Papieskiego - 14 października 2012 roku

więcej

Zakończenie projektu

Data dodania: 2012-09-28

Wojewódzki Urząd Pracy zaakceptował rozliczenie projektu edukacyjnego pn. "Edukacja śladami Jana Pawła II", zakończonego w lipcu, który był współfinansowany ze środków z Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczyło 45 dzieci i młodzieży z Szynwałdu. Każdy z uczestników miał możliwość udziału w 42 godzinach zajęć edukacyjnych z zakresu historii, geografii i biografii Jana Pawła II. Utrwaleniu wiedzy zdobytej na zajęciach służyło 5 wycieczek do miejsc związanych z Janem Pawłem II.
Projekt od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczyła o tym już sama rekrutacja, w czasie której do udziału w projekcie zgłosiło się więcej osób niż było miejsc. Ze względu na warsztatowy charakter zajęć, nie było problemu z obecnościami, a każdy z uczestników nie mógł się doczekać kolejnego tygodnia. Największą radość dzieciom i młodzieży sprawiały jednak wycieczki, w czasie których uczestnicy mogli bliżej się poznać.
Realizacja projektu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zaangażowanie kilku osób. Jesteśmy wdzięczni Pani Annie Niemiec, Pani Wandzie Półkoszek-Budzik i ks. Arturowi, za podjęcie się prowadzenia zajęć i opiekę w czasie wycieczek. Dziękujemy Pani Ewelinie Wójtowicz, Pani Annie Jop, Panu Łukaszowi Łabędziowi i Panu Piotrowi Furtakowi za pomoc w realizacji projektu. Serdecznie dziękujemy Pani Stanisławie Siemek za udostępnienie na potrzeby projektu sal zajęciowych w szkole.
Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Nasza parafia była jedyną parafią w województwie małopolskim, której udało się pozyskać wsparcie na realizację projektu edukacyjnego w ramach działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się pozyskać kolejne środki na realizację podobnych projektów.
      

Zmarł ks. mgr Benedykt Kiełbasa - były wikariusz w Szynwałdzie

Data dodania: 2012-09-25

                 

W dniu 22 września 2012 roku zmarł Ks. mgr Benedykt Kiełbasa – rezydent w parafii Wojnicz. Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Wojniczu w środę (26 września) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Mystkowie we czwartek (27 września) o godz. 14.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Benedykt Kiełbasa urodził się 10 marca 1954 roku w Mszalnicy. Pochodził z parafii Mystków. Egzamin dojrzałości złożył w 1974 roku, w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 23 maja 1982 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Łężkowice, Wojnicz, Podegrodzie, Szynwałd, Łososina Górna, Bolesław i Tymowa. W latach 1996 – 1998 pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii Mystków. Od 1998 roku był rezydentem w parafii Wojnicz.
 
 
Informacje ze strony: www.diecezja.tarnow.pl

więcej

Grupa Młodzieżowa

Data dodania: 2012-09-02

W najbliższy piątek po Mszy Św wieczornej, tj. 7.09.2012r. odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się!

Początek posługi ks. Waldemara Wołka w naszej parafii

Data dodania: 2012-08-26

W dniu dzisiejszym posługę w naszej parafii rozpoczął nowy wikariusz ks. Waldemar Wołek.
Ks. Waldemar jest tegoroczym neoprezbiterem pochodzącym z parafii Uszew.
Otoczmy go modlitwą i życzliwością, aby mógł owocnie pracować w naszej parafii.

więcej

Pożegnanie księdza Artura

Data dodania: 2012-08-19

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 11 odbyło się pożegnanie ks. Artura Mularza, który po 4 latach posługi w naszej parafii, decyzją Księdza Biskupa, został skierowany do pracy w Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Msza Św. była okazją do podziękowania ks. Arturowi za wszelkie dobro w Szynwałdzie, które stało się jego udziałem. To dzięki niemu w naszej parafii tak wiele się zmieniło. To ks. Artur zaczął uczyć dzieci i młodzież gry na gitarze, to dzięki Niemu powstały zespoły muzyczne: FIAT - Zawsze Jestem Na Tak, Scholka Dziecięca i Nieletni, to On był inspiratorem pozyskania dotacji ze środków unijnych na wyposażenie i kursy nauki gry na instrumentach. Ks. Artur był również jednym z pomysłodawców organizacji Pikniku Muzycznego "STACJA NIEBO", w którym mogliśmy niedawno uczestniczyć już po raz trzeci. Organizacja pielgrzymek do Ziemi Świętej, Sanktuariów Maryjnych Europy i Włoch, organizacja zimowego i letniego wypoczynku dla młodzieży, to kolejne działania ks. Artura. Za to wszystko i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić, jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy za posługę sakramentalną i głoszone Słowo Boże. Dziękujemy za serce okazywane wszystkim, zarówno dzieciom, młodzieży jak i starszym. 
Na nowej parafii życzymy księdzu obfitości łask Bożych, przede wszystkim łaski zdrowia, aby mógł ksiądz realizować kolejne dzieła na chwałę Bożą. Ze swej strony obiecujemy modlitwę.
 
 

III Piknik Muzyczny - Stacja NIEBO

Data dodania: 2012-07-29

29 lipca 2012r. odbył się III Piknik Muzyczny Stacja NIEBO w Szynwałdzie. Podczas imprezy zaprezentowała się Scholka Dziecięca z parafii w Szynwałdzie, zespół Nieletni oraz Fiat - Zawsze Jestem na Tak. Spotkanie poprowadzili Wodzireje Ledniccy z Brzeska. Również konkursy odbywające się podczas imprezy przyciągały dużą ilość osób. Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Szynwałdu, jak i okolicznych miejscowości. Z pewnością był dobrą okazją do integracji na szczeblu rodzin oraz całych społeczności.

III Piknik Muzyczny - zaproszenie

Data dodania: 2012-07-20

29 lipca 2012 roku po raz trzeci odbędzie się Stacja NIEBO - Piknik Muzyczny. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie!

więcej

Wycieczka do Zakopanego

Data dodania: 2012-07-03

W dniach 2 - 3 lipiec odbyła się ostatnia wycieczka w ramach projektu pn. "Edukacja śladami Jana Pawła II" do Zakopanego. Uczestnicy mieli okazję zdobyć Kasprowy Wierch wyjeżdżając nań kolejką linową. W programie obecna również była Msza Św. na Księżówce, odwiedziny Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Poza tym dzieci i młodzież miała sposobność spacerowania Doliną Chochołowską.