Rekolekcje Odnowy Wiary w naszej parafii

Data dodania: 2014-03-16

Drodzy Bracia i Siostry, pragnę was serdecznie zaprosić do wspólnego przeżycia Rekolekcji Odnowy Wiary. Każdy z nas powinien o swoją wiarę się troszczyć. Może nie dla wszystkich będą to Rekolekcje Odnowy Wiary, a może dla kogoś będą Rekolekcjami Umocnienia Wiary, a dla kogoś jeszcze innego Rekolekcjami Zdobywania Wiary. Nie ważna jest nazwa, ważne jest to, aby było nas jak najwięcej i abyśmy się wzajemnie ubogacali swoją wiarą. Jeśli to czytasz, to pomyśl czy nie warto byłoby przyjść i spróbować pogłębić swoją wiarę? Na te rekolekcje potrzebujesz od piętnastu do trzydziestu minut dziennie można też i dłużej i raz w tygodniu, w poniedziałki godziny. Nie przejmuj się jeśli wiesz, że zdarzy się sytuacja w której nie będziesz mógł być na spotkaniu w poniedziałek, rekolekcje będą dostępne również na naszej stronie internetowej. Hasłem tych rekolekcji chcemy uczynić tegoroczne hasło roku liturgicznego: „Wierze w Syna Bożego”. Rekolekcje rozpoczynamy już w najbliższy poniedziałek 24 marca po wieczornej Mszy Świętej około 17.40. Potrwają one do soboty 7 czerwca, czyli do Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Nie przegap tej szansy by coś zrobić dla swojego ducha. W zasadzie to nie wiem co więcej napisać, ufam że po prostu spotkamy się w poniedziałek 24 marca. Nie może Cię zabraknąć na czasie odnowy wiary.
Ks. Grzegorz Sroka

Podsumowanie IV Pikniku Muzycznego

Data dodania: 2013-07-29

W dniu 28 lipca 2013 r. odbył się w naszej parafii IV Piknik Muzyczny "STACJA NIEBO". Już po raz kolejny było to święto muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołów działających przy naszej parafii. Cieszymy się, że tak wiele rodzin, mimo upału, który wyjątkowo, przez cały czas lał się z nieba, zechciało spędzić ten czas z nami, uczestnicząc w konkursach i zabawach.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pozostać do końca, uczestnicząc w Uwielbieniu.

Szczególne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy uczestnicząc w naszym pikniku wsparli młodzież działającą przy parafii, kupując potrawy z grilla, hot dogi, szarlotki, lody i napoje.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację "STACJI NIEBO":

- księdzu biskupowi Andrzejowi Jeżowi, za objęcie patronatem honorowym pikniku,
- Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, za współorganizowanie pikniku,
- Radiu RDN Małopolska i Gościowi Niedzielnemu, za patronat medialny,
- wszystkim sponsorom, bez których ofiarności, to wielkie dzieło nie byłoby możliwe, a byli to:

1. Ksiądz Proboszcz Józef Michalski

32. Pani Agnieszka Plebanek

33. Mała Poligrafia Redemptorystów w Tuchowie

34. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Gumniska

Ponadto dziękujemy wszystkim anonimowym sponsorom, tym którzy piekli szarlotki, a szczególnie naszej młodzieży, która po raz kolejny pokazała, jak wielki potencjał w niej drzemie.

IV Piknik Muzyczny

Data dodania: 2013-07-17

28 lipca 2013r. w naszej parafii odbędzie się IV Piknik Muzyczny "Stacja NIEBO". Jak w latach ubiegłych tak i teraz Piknik ma promować muzykę chrześcijańską wykonywaną przez ludzi młodych z naszej parafii. Oprócz tego ma być przestrzenią dla spotkań rodzinnych, czemu mają służyć konkurs plastyczny dla dzieci, a także sztafeta rodzinna.

Piesza Pielgrzymka do Tuchowa

Data dodania: 2013-06-30

W związku z rozpoczynającym się 1 lipca Wielkim Odpustem Tuchowskim, po raz kolejny organizujemy pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Tuchowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko, do wspólnego pielgrzymowania. Trasa tradycyjna Szynwałd-Trzemesna-Karwodr za-Tuchów i z powrotem. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę przepełnioną wspólną modlitwą i śpiewem. Pielgrzymka będzie okazją do podziękowania Matce Bożej za otrzymane łaski za Jej wstawiennictwem i prośby o Jej opiekę. Piesza pielgrzymka to nie to samo, co jazda samochodem, to coś o wiele bardziej wartościowego. Wyruszamy w sobotę 6 lipca spod kościoła o godz. 6.30.

Wielki Odpust Tuchowski

Data dodania: 2013-06-30

Tradycyjnie na początku lipca rozpocznie się Wielki Odpust Tuchowski 2013. Zachęcamy do zapoznania się programem Odpustu. Zapraszamy do Tuchowa.

Ks. Andrzej Seidler mistrzem w tenisie ziemnym

Data dodania: 2013-06-19

Ksiądz Andrzej Seidler zajął pierwsze miejsce i otrzymał tytuł mistrza w I Diecezjalnych Mistrzostwach Księży w Tenisie Ziemnym.
W mistrzostwach wzięło udział 10 zawodników z całej diecezji. Organizatorem mistrzostw była parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy Zdroju, a ich pomysłodawcą ks. Bogusław Skotarek. Mistrzostwa Polski Księży odbędą się we wrześniu w Krakowie.
Księdzu Andrzejowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w Krakowie.

Informacje i zdjęcie pochodzą ze strony www.rdn.pl

Zmarł kard. Stanisław Nagy

Data dodania: 2013-06-06

W domu zakonnym księży sercanów w Krakowie zmarł kard. Stanisław Nagy. Miał 91 lat. Jego dewizą biskupią były słowa: „W Tobie, Serce Jezusa, swą ufność złożyłem”, odszedł do Pana w miesiącu czerwcu, w którym czcimy Serce Pana Jezusa.

Święcenia kapłańskie 2013

Data dodania: 2013-05-25

Diecezja tarnowska ma 22 nowych kapłanów. Święceń udzielił diakonom biskup tarnowski Andrzej Jeż. Uroczystości w katedrze zgromadziły m.in. rodziny kapłanów i delegacje z ich rodzinnych parafii.
Na zakończenie uroczystości święceń kapłańskich w katedrze, księża neoprezbiterzy dowiedzieli się w których parafiach będą pracować.
Neoprezbiter ks. Grzegorz Sroka pochodzący z Barcic będzie nowym wikariuszem w naszej parafii.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało w Rzeszowie

Data dodania: 2013-05-18

Serdecznie zapraszamy na największy w Europie koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała, tj. 30.05.2013 w Rzeszowie w Parku Sybiraków o godzinie 19.00.

Nabożeństwa majowe

Data dodania: 2013-04-30

Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 15.30. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa!