Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Pakiernia wielkopostna – czyli rekolekcje Szkolne w Szynwałdzie

Rekolekcje będzie głosił ks. Andrzej Jasnos a gościem specjalnym będzie Marcin Hebda. Rekolekcje będą trwały od środy do piątku (S.P).

Ogłoszenia Duszpasterskie 2018-02-18 VII Niedziela zwykła

2. W czwartek wypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
3. W piątek, 23 lutego, na szczególną prośbę Ojca Św. Franciszka, będziemy pościć i modlić się, zwłaszcza podczas Drogi Krzyżowej, w intencji pokoju w Demokratycznej republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcam do podjęcia tej inicjatywy.
4. W ostatnim czasie minęła 10 rocz. święceń biskupich Ks. Bpa Wiesława Lechowicza - biskupa pomocniczego w naszej Diecezji Tarnowskiej oraz delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W najbliższą sobotę, 24 lutego, o godz. 18.00 w Tarnowskiej Katedrze będzie sprawowana Uroczysta Msza Św. w int. Jubilata.
5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, wolontariusze z Centrum Wolontariatu EMPATIA będą prowadzić zbiórkę na budowę Hospicjum Stacjonarnego VIA SPEI w Tarnowie.
6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i także o godz. 19.00 prowadzona przez młodzież; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
7. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 447 A – 458.
8. W przyszłą niedzielę kolejny Turniej Szachowy, tym razem u nas w Szynwałdzie - szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Homilia Ks. Carlosa Damaglio na I Niedzielę Wielkiego Postu


Ogłoszenia Duszpasterskie 2018-02-11 VI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj ostatnia niedziela przed Wielkim Postem - przeżywamy Adorację 40-godz. Nabożeństwa w/g ustalonego porządku.
2. W najbliższą Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00 , a w Kaplicy o 15.30. Obrzęd posypania głowy popiołem na każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczyna się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową tradycyjnie zbieramy składkę na cele charytatywne.
3. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek o godz. 16.30, a Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 15.30.
4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne . Poprowadzi je O. Antoni Zabawski - Redemptorysta. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicach informacyjnych, ale i tak będziemy go często przypominać. Dzieci będą miały swoje rekolekcje szkolne w innym terminie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestniczenia w tych świętych dniach dla naszej wspólnoty parafialnej.
5. Odeszła od nas śp. Irena Zegar - polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.
6. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 434 A – 446.
7. Dyrekcje Przedszkola i Szkoły prowadzą rekrutację małych dzieci. Szczegółowe informacje w formie ogłoszeń na tablicach informacyjnych.
8. Ważna wiadomość dla rolników w sprawie dopłat bezpośrednich - dokładna informacja na tablicy ogłoszeń.
9. Dzisiaj Turniej Szachowy w Ładnej, a za tydzień w Skrzyszowie w Remizie. Miłośników szachów odsyłam do informacji na tablicy.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 w Remizie OSP w Szynwałdzie będzie zebranie wiejskie o bieżących sprawach sołectwa. Także P. Wójt przypomina o wnioskach o zwrot podatku akcyzowego - Urząd Gminy pokój nr 17.

Ogłoszenia Duszpasterskie 2018-02-04 V Niedziela zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź - wsp. Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
wtorek - wsp. Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
sobota - wsp. Św. Scholastyki, dziewicy

2. W przyszłą niedzielę wypada Światowy Dzień Chorych - okazja do modlitewnego wsparcia braci i sióstr chorych i cierpiących. Specjalne Nabożeństwo będzie jednak dopiero w czasie rekolekcji wielkopostnych .
3. W przyszłą niedzielę składka będzie na renowację Świątyni.
4. Przyszła niedziela to ostatnia przed Wielkim Postem - dzień 40-godz. Nabożeństwa. Po każdej Mszy Św. będzie adoracja wspólna prowadzona przez kapłana. Po sumie będzie adoracja poszczególnych stanów:

godz. 12.00 - mężczyźni
godz. 13.00 - dzieci
godz. 14.00 - młodzież
godz. 15.00 - kobiety

O godz. 16.00 będzie Uroczyste Błogosławieństwo na zakończenie 40-godz. Nabożeństwa, a później Msza Św. już bez adoracji.
5. Zbliżamy się do Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych , które odbędą się w dniach od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu. Więcej informacji za tydzień.
6. Odszedł do wieczności śp. Bartłomiej Sowiński - polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
7. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 432 – 434.
8. Dyrekcja szkoły informuje, że zapisy dzieci do klasy I będą w dniach od 5 lutego do 2 marca w godz. pracy sekretariatu, od godz. 7.00 do godz. 15.00. Potrzebne są dokumenty poświadczające dane dziecka.
9. W przyszłą niedzielę w Ładnej będzie turniej szachowy. Dla zainteresowanych jest szczegółowa informacja na tablicy ogłoszeń.

Między jednym a drugim garnkiem powstaje piosenka

Wywiad z panem Markiem Stańczykiem, liderem i założycielem zespołu "Na Przełaj" oraz autorem tekstów piosenek. W tym roku zespół będzie obchodził swoje 30-lecie powstania w związku z tym, w jesieni jest planowany jubileuszowy koncert. Lider zespołu, pan Marek jest mieszkańcem Szynwałdu a śpiewanie i pisanie tekstów piosenek, to jego pasja. Wywiad został przeprowadzony w Telewizji Tarnowska.tv w audycji "Tarnowska kanapa". (S. P)


Ogłoszenia Duszpasterskie 2018-01-21 III Niedziela zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

środa - wsp. Św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła
czwartek - święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
piątek - wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

2. Piątek to Dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
3. Sobota to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
4. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Chorych na Trąd.
5. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 11.00 będzie z kazaniem dla dzieci, a po Mszy Św. będzie krótki koncert kolędowy w wykonaniu naszej scholki dziecięcej - serdecznie zapraszamy.
6. Odeszła do wieczności śp. S. Magdalena Kostka - polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
7. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 419 – 424.
8. Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie zaprasza na otwarcie wystawy Marty Piątek , mieszkanki Jonin, zatytułowanej "Malowane nitką - obrazy i nie tylko", które odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.
9. Również dzisiaj o godz. 17.00 w naszej szkole będą wystawiane Jasełka, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.
10. Dnia 5 lutego (poniedziałek) od godz. 13.30 w Ośrodku Zdrowia w Szynwałdzie odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Koncert charytatywny - W miłości jest sens

W kościele NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie w niedzielę odbył się koncert kolęd zespołu "Na Przełaj". Liderem zespołu jest Marek Stańczyk, piosenki są również jego autorstwa. Na koncercie były zbierane fundusze na leczenie wcześniaków Arusia i Piotrusia z Szynwałdu. Koncerty są organizowane corocznie i przybywa na nie coraz więcej osób nie tylko z Szynwałdu. Na leczenie dzieci zebrano 9307,50 zł i 50 $. (S.P fot.Stanisław Plebanek)


Zobacz reportaż zrealizowany przez telewizję TarnowskaTV "W miłości jest sens"››

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››więcej

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe oraz jasełka wystawione przez dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej z Szynwałdu. Po jasełkach wszyscy składali sobie życzenia oraz połamali się opłatkiem. Dzieci do przedstawienia przygotowała s. Stanisława. (fot. Stanisław Podraza)Zobacz więcej zdjęć na www.parafiaszynwald.pl

W miłości jest sens

To tytuł koncertu zespołu "Na Przełaj", którego liderem jest Marek Stańczyk mieszkaniec Szynwałdu. Na koncert zaprasza Parafia w Szynwałdzie i zespół "Na Przełaj". W czasie koncertu będą zbierane wolne datki na pomoc w leczeniu Arusia i Piotrusia z Szynwałdu. Koncert odbędzie się w Kościele Parafialnym w Szynwałdzie w niedzielę 14 stycznia o godzinie 19:00, wstęp jest wolny. (S.P)

« 1 2 3 4
...
33 »