Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Pielgrzymka do Tuchowa na odpust M.B Tuchowskiej

Parafianie z Szynwałdu wyruszyli w sobotę na pielgrzymkę do Tuchowa. Pielgrzymów prowadził Tomasz Marcinek, nasz rodak alumn W.S.D u O. Redemptorystów. Uczestników, którzy wyruszyli w drogę, było 54, najmłodszy pielgrzym miał 2,5 roku a najstarsza pani niespełna 70 lat. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej sumie z procesją wokół kościoła. (Nagrania i foto. Stanisław Plebanek, S.P)

Wysłuchaj wypowiedzi Tomasza Marcinka, alumna W.S.D u O. Redemptorystów i mamy 2,5 letniego synka >>

Młodzieżowe piosenki pielgrzymkowe >>


Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie Pielgrzymka na Odpust do Tuchowa 8 lipca 2017 w drodze ››

Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie Pielgrzymka na Odpust do Tuchowa 8 lipca 2017 msza św. ››

Piknik Muzyczny STACJA NIEBO

Już po raz ósmy pragniemy zaprosić wszystkich na Piknik Muzyczny STACJA NIEBO w Szynwałdzie.Startujemy 9 lipca o godzinie 15:00! Już dziś Was wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, zabawy i integracji. Będzie w tym roku coś dla Ducha i coś dla Ciała. Oczywiście nie zabraknie okazji do modlitwy - w programie przewidujemy Wieczór Uwielbienia, po którym zagra dla Nas zespół MUODE KOTY :) Następnie odbędzie się losowanie cennych nagród i czas na zabawę pod gwiazdami. Serdecznie zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku czy panujących warunków atmosferycznych do udziału i dobrego spędzenia niedzielnego popołudnia i wieczoru. Czekamy na Was 9 lipca na placu przy Kościele Parafialnym w Szynwałdzie! Nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia!

Rozmowa z ks. Marcinem Górskim ›› (rozmawiała: Małgorzata Miczek – Zabawa www.rdn.pl)


Chór Gaudete i Schola Gregoriańska

Chór Gaudete z Parafii Szczurowa i Schola Gregoriańska z Parafii NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie. Obiema scholami dyrygował ks. Waldemar Wołek nasz były wikariusz. Połączone schole gregoriańskie upiększyły mszę św. w kościele parafialnym w Szynwałdzie w niedzielę 25 czerwca 2017 roku. (S.P fot. Stanisław Plebanek)
Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii››

więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-06-18 XI Niedziela zwykła

1.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

środa - wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
piątek - Urocz. Najśw. Serca Pana Jezusa, także Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego - nie ma postu.
sobota - Urocz. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2.W czwartek od godz. 17.00 będzie Spowiedź Św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej na zakończenie roku szkolnego.
3.W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała; po wieczornej Mszy Św. ostatnia procesja eucharystyczna , a po niej poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
4.W piątek o godz. 8.00 będzie Uroczysta Msza Św. w int. dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
5.W sobotę o godz. 16.00 będzie Msza Św. Jubileuszowa Absolwentów z roku 1967 z okazji 50-lecia ukończenia Szkoły Podstawowej. Absolwenci zapraszają parafian, a szczególnie swoje rodziny, dzieci, wnuków, rodzeństwo, a także Absolwentów z roku 1966, którzy jako ostatni kończyli szkołę 7 – klasową . Zapraszamy.
6."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 139 A – 146.
7.Zbliża się VIII piknik muzyczny Stacja Niebo. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w jej przebieg i organizację przygotowując loterię fantową . Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich chętnych, którzy zechcą wspomóc to dzieło , o składanie rzeczy, które mogłyby być przeznaczone na fanty – losy. Można je składać w budynku plebani . Wszystkim , którzy włączą się do współpracy , już teraz serdecznie dziękujemy.
8.Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach ogłasza nabór do bezpłatnych, dwuletnich szkół dla dorosłych - szczegóły na tablicy ogłoszeń.
9.Odszedł od nas śp. Kazimierz Plebanek - pogrzeb we wtorek o godz. 15.00 - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Procesja Bożego Ciała

(S.P. fot. Stanisław Plebanek)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

więcej

Koncert charytatywny zespołu Na Przełaj

Zespół zaśpiewał piosenki napisane przez lidera zespołu Pana Marka Stańczyka. Koncert odbył się w niedzielę 11 czerwca w kościele parafialnym w Szynwałdzie. Na występie zebrano 4920 zł na leczenie 3 letniej Natalki mieszkanki Szynwałdu. (S.P. fot. Stanisław Plebanek)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

więcej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W ten dzień oddajemy cześć Bogu w trzech Osobach: Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu, uroczystości tę obchodzi się zaraz po niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Już starożytni teologowie i Ojcowie Kościoła twierdzili że dzieło zbawienia pochodzi od Ojca i realizuje się przez Syna w Duchu Świętym. "Trójca Święta" to dogmatyczne określenie stwierdzające, że Bóg istnieje w trzech osobach jednocześnie jest jednym bytem, wszystkie te trzy Osoby są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę. Dogmat został ostatecznie zatwierdzony na soborze konstantynopolitańskim w 381 roku. Święty Rupert, opat z Ottobeuren tak uzasadnia to że uroczystość obchodzimy w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego: "Albowiem wkrótce po Zstąpieniu Ducha Świętego prawda Chrystusowa i chrzest przez Niego nakazany w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego były udzielane po całym świecie. Tak przeto uroczystość dzisiejsza jest najpiękniejszym zamknięciem cyklu zbawienia". W tym dniu kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. (S.P)

Ogłoszenia Duszpasterskie 2017-06-11 -UroczystośćTrójcy Przenajświętszej

1.Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - wsp. Bł. Romana Sitki kapłana i Towarzyszy, męcz.
wtorek - wsp. Św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora K-ła
środa - wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
sobota - wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2.W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 6.30 , o godz. 7.45 w Kaplicy z procesją do 4 ołtarzy, o godz. 10.00 Uroczysta Suma z procesją do 4 ołtarzy, o godz. 12.00 i po południu o godz. 16.00. Trasa procesji tradycyjna z ołtarzami w stałych miejscach. Procesję zakończymy błogosławieństwem, a po procesji ok. godz. 12.00 będzie Msza Św. dla tych, którzy dołączą w czasie procesji. Prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Strażacy, II – Grupa Apostolstwa Wspomożenia Dusz Czyśćcowych, III – Schola Gregoriańska, IV – rodzice dzieci I-komunijnych . Prosimy o dostarczenie brzózek, zabieranie chorągwi i feretronów, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci I-komunijne i rocznicowe w uroczystych strojach, Róże Różańcowe ze światłem wg ustalonego porządku. Składka z Bożego Ciała na Hospicja i cele charytatywne.
3.W Oktawie Bożego Ciała będą Procesje Eucharystyczne po wieczornej Mszy Św., a w najbliższą niedzielę po sumie.
4."Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 126 – 139.

Jesteś moją nadzieją

To tytuł koncertu zespołu "Na przełaj" z Szynwałdu, który odbędzie się w kościele parafialnym w Szynwałdzie 11 czerwca 2017 roku o godzinie 19:30. Na koncert zaprasza Zespół i Parafia pw. NMP. Szkaplerznej. Podczas koncertu będą zbierane wolne datki na leczenie 3 letniej Natalki z naszej miejscowości. (S.P)


Każdy jest zaproszony. 4 czerwca kard. Stanisław Dziwisz nałoży koronę papieską Pięknej Pani z tarnowskiej Fatimy

To miasto potrzebuje modlitwy, to miasto potrzebuje koronacji, to miasto potrzebuje nawrócenia – nawoływał biskup tarnowski Andrzej Jeż w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Tarnowa, która odbyła się w Wielką Środę i zaprowadziła biorącą w niej udział 3-tysięczną rzeszę wiernych do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej czytaj całość›› (Info. www.tarnow.gosc.pl) (S.P).

« 1 2 3 4
...
30 »