Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie IX Niedziela Zwykła 2018-06-03

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
czwartek - zakończenie Oktawy Bożego Ciała ; po wieczornej Mszy Świętej ostatnia procesja eucharystyczna , a po niej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci
piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ; także jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego - nie obowiązuje post piątkowy
sobota - wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na renowację świątyni i także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie .
3. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalej z nr-ów 72 – 78 A i 109 A.
4. Od 4 do 8 czerwca , czyli od jutra do piątku włącznie, będą w naszej miejscowości czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
5. W czwartek, tj. 7 czerwca, od godz. 10.00 przy naszym kościele zostanie postawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości , objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo – zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne . Szczegóły na ulotkach , które są w przedsionku kościoła.
6. Również 12 czerwca, czyli w przyszły wtorek , od godz. 8.00 w naszym Ośrodku Zdrowia odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów . Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
7. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, o godz. 19.00 przed budynkiem Biblioteki w Szynwałdzie odbędzie się koncert "SZYNWAŁDZKIE TARASY". Plakat informacyjny jest wywieszony na tablicy ogłoszeń - organizatorzy serdecznie zapraszają.

Procesja Bożego Ciała

Procesja przeszła do czterech ołtarzy symbolizujących cztery strony świata oraz czterech ewangelistów, gdzie zostały odczytane fragmenty ewangelii. Dzieci sypały kwiaty na trasie procesji, a różne stowarzyszenia katolickie niosły swoje feretrony i figurki świętych. Ołtarze przygotowali I – Strażacy, II – Grupa Młodzieżowa, III – Schola Gregoriańska, IV – rodzice dzieci rocznicowych. S.P (fot. i film Stanisław Plebanek)1 Zobacz więcej zdjęć w Galerii ››

2 Zobacz więcej zdjęć w Galerii ››


Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej 2018-05-27

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy
piątek - wsp. Św. Justyna, męczennika

2. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 6.30, o godz. 7.45 w Kaplicy z procesją do 4 ołtarzy , uroczysta suma o godz. 10.00 z procesją do 4 ołtarzy, o godz. 12.00 i po południu o godz. 16.00. Trasa procesji tradycyjna z ołtarzami w stałych miejscach. Procesję zakończymy błogosławieństwem i Mszą Św. ok. godz. 12.00 dla tych , którzy dołączą w czasie procesji. Prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I - strażacy, II - Grupa Młodzieżowa , III - Schola Gregoriańska, IV - rodzice dzieci rocznicowych . Prosimy o dostarczenie brzózek, o zabieranie chorągwi i feretronów, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, Róże Różańcowe ze światłem w/g ustalonego porządku . Składka z Bożego Ciała na Hospicja i cele charytatywne .
3. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po wieczornej Mszy Św., a w najbliższą niedzielę po sumie .
4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca . Spowiedź Św. rano od godz. 6.30 w kościele i w kaplicy , po południu od godz. 17.00 . Do południa odwiedzimy chorych w domach . W I sobotę o godz. 8.00 rano w Kaplicy Msza Św. z Nowenną , a po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo I Soboty i modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące .
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 65 71 A .
6. W tym tygodniu odbędą się egzaminy przed Bierzmowaniem . W poniedziałek o godz. 15.00 - kl. VII A szkoły podstawowej ; o godz. 15.30 - kl. II A Gimnazjum i o godz. 16.15 - kl. II B Gimnazjum. Natomiast kl. VII B szkoły podstawowej będzie miała egzamin w środę o godz. 16.00. Egzamin odbędzie się w Domu Parafialnym . Prosimy , aby każdemu kandydatowi towarzyszył przynajmniej jeden z rodziców.
7. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, w Zawadzie na Górze Ś. Marcina k/Tarnowa odbędzie się XV Memoriał bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Plakat informacyjny i zaproszenie jest na tablicy ogłoszeń.

Wniebowstąpienie Pańskie czyli wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa

Jako święto chrześcijańskie obchodzone jest corocznie w czterdziesty dzień po Zmartwychwstaniu Pańskim. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem nad grzechem. Jezus przez czterdzieści dni po zmartwychwstaniu przebywał wśród uczniów, na Górze Oliwnej w obecności uczniów Jezus wstąpił do nieba. W ewangelii świętego Jana czytamy te słowa: W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Dni po Wniebowstąpieniu Pańskim przygotowują wiernych na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym czasie zawierają opis obietnicy zesłania Ducha Świętego, w kościołach odprawiana jest Nowenna do Ducha Świętego. Z ołtarza zabiera się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, pozostają natomiast paschał i krzyż z przewieszoną czerwoną stułą. (S.P).

Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie 2018-05-13

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - Święto Św. Macieja, Apostoła
środa - Święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. i męczennika,
Patrona Polski. Polecajmy szczególnie naszego
pasterza - Ks. Bpa Andrzeja Jeża z ok. imienin
piątek - wsp. Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów kończąca w liturgii okres wielkanocny ; kończy się także okres Komunii Św. wielkanocnej.
3. We wtorek o godz. 18.30 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z wykonawcą projektu renowacji naszej świątyni - serdecznie zapraszam członków naszej rady Parafialnej.
4. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni . Prosimy w dalej z nr-ów 52 - 58.
5. W przyszłą niedzielę w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 od godz. 15.00 odbędzie się Diecezjalne Misyjne Święto Dzieci . Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. Referat Misyjny naszej Kurii Diecezjalnej serdecznie zaprasza . Plakat i szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.
6. Sołtys wsi, P. Maria Żywiec, informuje , że II rata podatku rolnego będzie pobierana w dniu 15 maja, tj. we wtorek, w godz. 8.00 do 13.00 w remizie OSP Szynwałd.
7. W najbliższą sobotę, 19 maja, odbędzie się Gminny Rajd Rowerowy. Zbiórka chętnych przed Urzędem Gminy o godz. 8.15, start o godz. 9.00. Przejazd przez Pogórską Wolę, zakończenie nad zalewem w Skrzyszowie ok. godz. 12.00 . Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Piknik Radia RDN Małopolska – radość wolności, piknik.

Gwiazda wieczoru, Kapela Góralska Ciupaga.
15.00 MSZA ŚWIĘTA Kościół św. Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie
16.00 PIKNIK - dziedziniec Radia RDN Małopolska

- Zwiedzanie radia
- Koncert Szkoły Muzycznej KIK Muza z Pilzna
- Kabaret w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Tarnowie
- Pokaz grupy iluzjonistycznej Spyfe
- Występ tancerzy ze szkoły Latino w Żabnie
- Konkursy.

18.30 GWIAZDA WIECZORU Kapela Góralska Ciupaga

Bezpłatne atrakcje:

- foto budka, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, malowanie buziek, grochówka wojskowa

Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocny 2018-05-06

1. We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Tarnowskiej .
2. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania .
3. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. W poniedziałek, wtorek i środę będzie rozpoczynać o godz. 17.30 procesje ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i udamy się w procesji na cmentarz aby prosić o urodzaje.
Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie będzie Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas III. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację świątyni.
4. Odeszli do wieczności śp. Tadeusz Zegar i śp. Kazimierz Smoleń - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 46 A - 51.
6. Biblioteka w Szynwałdzie organizuje KURS KSIĘGOWOŚCI . Spotkanie organizacyjne będzie w piątek 11 maja o godz. 17.00.
7. Biblioteka zaprasza również na pierwszą NOC MUZEÓW, która odbędzie się 12 maja w sobotę w godz. od 19.00 do 23.00 - wstęp wolny.

Odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady

W Szynwałdzie w kaplicy na Świniogórze w niedzielę jest obchodzony odpust ku czci Matki BożejDobrej Rady. Ten tytuł został nadany aby podkreślić rolę Matki Bożej jako pośredniczki w trudnych sprawach związanych między innymi z wyborem drogi życiowej, małżeństwa, kapłaństwa. Wizerunek przedstawiający popiersie Matki Bożej z Dzieciątkiem na rękach na tle tęczy pochodzi ze Szkodry w Albanii. 25 IV 1467 roku miał się pojawić na murze kościoła Augustianów - eremitów w Genazzano. Obraz został koronowany w 1682 roku przez papieża Innocentego XI. Święto zatwierdził w 1727 roku papież Benedykt XIII, obecnie obchodzone jest 26 kwietnia. Powtórnie obraz został koronowany przez papieża Piusa IX w 1867 roku z okazji 400 - lecia objawień, od tego czasu kult się bardzo ożywił. Główne centrum kultu Matki Bożej Dobrej Rady znajduje się w Genazzano we Włoszech. (S. P)

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocny 2018-04-29

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Odpust w Kaplicy na Św. Górze ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Witamy Ks. Prof. Tadeusza Pabiana, który poprowadzi Nabożeństwo Odpustowe w Kaplicy i wygłosi Słowo Boże.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
środa - wsp. Św. Atanazego, bpa i dra Kościoła,
czwartek - urocz. NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Św. w/g porządku niedzielnego,
piątek - wsp. Św. Floriana, męczennika.
3. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie będą o g. 17.30 przed Mszą Św. wieczorną, a w niedziele i święta o g. 15.30 przed Mszą Św. popołudniową .
4. Środa to Dzień Flagi Narodowej - prosimy o przybranie domów barwami narodowymi.
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca . Spowiedź Św. w piątek rano od g. 6.30, a wieczorem od g. 17.00; do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną . Młodzież zapraszamy na majówkę i Mszę Św. o g. 18.00 , bo nie będzie już specjalnej Mszy Św. dla młodzieży . W sobotę w Kaplicy na Św. Górze o g. 8.00 będzie Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady . Na g. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszo-sobotnie połączone z Majówką i modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące. Na Mszę Św. zapraszamy też szczególnie Strażaków i ich rodziny - z racji wspomnienia Św. Floriana męczennika będziemy modlić się o Bł. Boże w codziennej służbie Bogu i ludziom.
6. W przyszłą niedzielę rano po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.
7. Odeszła do wieczności śp. Zofia Piątek - polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu.
8. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 40 B - 46.
9. Gminne uroczyste obchody Święta Narodowego 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w czwartek w Uroczystość NMP Królowej Polski w Ładnej; o g. 9.00 będzie Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, a następnie uroczystości patriotyczne na placu przed Szkołą Podstawową w Ładnej . Władze samorządowe serdecznie nas zapraszają.
10. Tarnowska Szkoła Wyższa przedstawia ofertę studiów na nowy rok akademicki - szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Uroczysta inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Biskup tarnowski Andrzej Jeż w sobotę, 21 kwietnia w Tarnowie zainaugurował V Synod Diecezji Tarnowskiej. Rozpoczęcie tego ważnego wydarzenia dla Kościoła tarnowskiego obwieściły dzwony kościołów w całej diecezji czytaj więcej ››
Media społecznościowe. Od 13 marca 2017 r. na Facebooku i Twiterze działa profil SynodTarnow. Pod taką samą nazwą również na You Tubie został utworzony kanał informacyjny.

www.facebook.com/SynodTarnow
www.twitter.com/SynodTarnow
www.youtube.com/channel/UCH3nRuusUbXjpmkSkpd9LNA

Uroczysta inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej


Portal internetowy Synodu www.synodtarnow.pl

To adres strony internetowej poświęconej V Synodowi Diecezji Tarnowskiej, której przygotowanie koordynował ks. Marcin Baran. Na portalu pozyskamy wszelkie niezbędne informacje nt. tego, czym jest synod, jak również kto go tworzy oraz jak można się w niego włączyć. (S. P)

Biuletyn V Synodu Diecezji Tarnowskiej nr 1 czytaj ››

1 2 3 4
...
33 »