Galeria
Galeria
Warto wiedziećSzybki kontakt
Szynwałd 1
33-158 Szynwałd
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
szynwald@diecezja.tarnow.pl

Ważne informacje
Porządek Mszy Św. Kancelaria parafialna Kontakt Czytania na każdy dzień
Kalendarz parafialny
Aktualności

XXIII Dożynki Gminne, Ładna 18-19 sierpnia

18 sierpnia/sobota
17:00 - gry i zabawy dla dzieci
19:00 - zabawa taneczna z zespołem Tender Band

19 sierpnia/niedziela
13:00 - Msza Święta Dożynkowa
14:30 - Powitanie, wręczenie chleba gospodarzowi gminy
15:00 - Prezentacja wieńców dożynkowych
17:30 - koncert zespołu Szynwałdzianie
18:00 - występ kabaretu OT.TO
20:30 - koncert zespołu Lachersi
22:00 - zabawa taneczna z zespołem Tender Band

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2018-08-12

1. "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na renowację świątyni, a także na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.
środa - Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy Św. niedzielny; w kaplicy i na sumie będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa
piątek - wsp. Św. Jacka, kapłana

3. Nasza parafianka, S. Sylwia Kantor, złoży śluby wieczyste w Zakonie Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Uroczystość odbędzie się w Parafii Ujanowice w Dzień Wniebowzięcia NMP o godz. 11.00 - polecajmy w swoich modlitwach S. Sylwię i prośmy o potrzebne dla niej łaski.
4. W piątek, 17 sierpnia, Mszą Św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się 36 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę . Będziemy łączyć się duchowo i pielgrzymować wraz z uczestnikami. Dzień wcześniej, w czwartek, w godz. 18.00 do 19.w w Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie uczestnicy składają bagaże – można jeszcze dopisać się do pielgrzymki . Także u nas można jeszcze zapisać się na autobus, który wyruszy na zakończenie pielgrzymki, czyli na tzw. Wejście Pielgrzymów na Jasną Górę.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 139 A - 146.
6. Odszedł do wieczności śp. Mateusz Golęba - polecajmy go P. Bogu.
7. Dożynki Gminne odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Ładnej Uroczysta Msza Św. Dożynkowa w niedzielę o godz. 13.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła 2018-08-06

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedź. - Święto Przemienienia Pańskiego
środa - wsp. Św. Dominika, kapłana
czwartek - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
piątek - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
sobota - wsp. Św. Klary, dziewicy

3. W przyszłą niedzielę składka na renowację Świątyni, a także częściowo na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
4. Odszedł do wieczności śp. Dominik Lebryk - polecajmy go Panu Bogu Miłosiernemu.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalej z nr-ów 126 – 139.
6. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla Grupy 2 Św. Franciszka odbędzie się 12 sierpnia , czyli w przyszłą niedzielę , o godz. 17.00 w Kościele Bł. Karoliny w Tarnowie. Zapraszamy na spotkanie oraz do zapisywania się na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę.
7. Tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarem do Częstochowy na wejście naszej Tarnowskiej Pielgrzymki na dzień 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii - koszt 40 zł.

8. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na spotkanie z misjonarzami z Szynwałdu, które odbędzie się 12 sierpnia, czyli w przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 w Bibliotece w Szynwałdzie. Gośćmi będą Ojcowie Redemptoryści: O. Franciszek Micek i O. Adam Mazur, którzy od kilkudziesięciu lat pełnią posługę misyjną w Ameryce Południowej . Spotkanie ma charakter otwarty. Informacje na plakatach i stronach internetowych.

Pogrzeb śp. O. Kazimierza Plebanka - naszego rodaka

Msza pogrzebowa została odprawiona w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie 30 lipca 2018 roku. (S.P)

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 2018-07-29

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

wtorek - wsp. Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
środa - wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i dra Kościoła
sobota - wsp. Św. Jana Marii Vianneya, kapłana

2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek od godz. 17:00, w piątek rano od godz. 6:30 w kościele i w kaplicy, po południu w piątek od godz. 17:00; do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 8:00 rano w kaplicy Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a po południu o godz. 17:15 w kościele będzie Różaniec Św. w ramach Nabożeństwa Pierwszo - sobotniego w połączeniu z modlitwami i Mszą św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. W przyszłą niedzielę rano będzie zmiana tajemnic różańcowych.
4. Odeszły do wieczności śp. Daniela Mącior i Krystyna Kiwior; odszedł do P. Boga także śp. O. Kazimierz Plebanek, pogrzeb jutro w Tuchowie o godz. 12:00 - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 126 - 132.
6. W najbliższą sobotę 4 sierpnia, odbędzie się Marsz Trzeźwości pod patronatem Bpa Andrzeja Jeża i Wójta Gminy P. Marcina Kiwiora. Rozpoczęcie w Kościele Bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 16:30, a zakończenie Marszu w Kościele Św. Stanisława BM w Skrzyszowie. Po zakończeniu poczęstunek. Organizatorzy zapraszają.

XV Diecezjalny Marsz Trzeźwości.

Tarnów - Skrzyszów 4 sierpnia 2018 "Trzeźwość egzaminem z wolności". Trzeźwość wolność 1918-2018

Marsz wyruszy z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława BM w Skrzyszowie.
16:30 - Msza Św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie
17:45 - wymarsz uczestników na trasę XV Diecezjalnego Marszu Trzeźwości
19:45 - zakończenie Marszu nabożeństwem ekspiacyjnym i Apelem Jasnogórskim

Organizatorzy: Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie Diecezjalny Apostolat Trzeźwości Urząd Gminy w Skrzyszowie.

Zmarł o. Kazimierz Plebanek CSsR.

W czwartek, 26 lipca 2018 r., w godzinach wieczornych w szpitalu w Zakopanem zmarł o. Kazimierz Plebanek (1932-2018), redemptorysta, należący do wspólnoty w Tuchowie. Przeżył 86 lat, w Zgromadzeniu Redemptorystów 68, w kapłaństwie 61 lat.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca, o godz. 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do bazyliki i modlitwa różańcowa. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz.

O. Kazimierz Plebanek urodził się 1 lutego 1932 r. w Szynwałdzie w diecezji tarnowskiej. Pod koniec lat 40-tych wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. Pierwszą profesję zakonną złożył 5 sierpnia 1950 r., a święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1957 r. w Tuchowie. Pracował jako katecheta w Krakowie (1958-1959), a następnie jako socjusz w niższym seminarium (juwenacie) redemptorystów w Toruniu (1959-1960). Po ukończeniu rocznego tirocinium misyjno-pastoralnego w Krakowie (1960-1961) pracował jako misjonarz w Warszawie przy ul. Karolkowej (1961-1966), wikariusz parafii, misjonarz i drugi kustosz Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie (1967-1973), duszpasterz w Braniewie (1973-1975), kustosz Sanktuarium Matki Bożej i proboszcz parafii w Tuchowie (1975-1984), misjonarz w Zamościu (1984-1986), misjonarz i drugi kustosz Sanktuarium w Bardzie (1986-1998), misjonarz w Szczecinku (1998-1999). Od 1999 r. pracował w Tuchowie najpierw jako misjonarz i archiwista prowincjalny, a także jako ceniony kaznodzieja i spowiednik w sanktuarium maryjnym i Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów.

Jako historyk z zamiłowania napisał kilkanaście książek i wiele artykułów m.in. z dziedziny historii redemptorystów polskich i kultu Matki Bożej oraz świętych i błogosławionych. Współtworzył przez kilkanaście lat słynną publikację pt. "Kalendarz Tuchowski", pisał też do miesięcznika "Tuchowskie Wieści". Był laureatem tuchowskiej nagrody "Melaniusza" za działalność na rzecz lokalnego środowiska poprzez publikacje archiwalnych materiałów.

Niech dobry Bóg przyjmie go do swojego Królestwa. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

(info. www.redemptor.pl, fot. Stanisław Plebanek 2018-07-28)

XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców (22-29 lipca).

W tym roku Tydzień św. Krzysztofa obchodzimy pod hasłem "Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa". W tym czasie w Kościele katolickim przeprowadzana jest m.in. misyjna Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy, na środki transportu dla misjonarzy.

Dekalog Kierowcy - Przykazania dla kierowców:

1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj - bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej policji.

Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła 2018-07-22

1. Dzisiaj poświęcenie pojazdów z okazji wsp. Św. Krzysztofa - patrona kierowców.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedziałek - Święto Św. Brygidy, zakonnicy - patronki Europy
wtorek: - wsp. Św. Kingi, dziewicy - patronki diec. tarnowskiej
środa - Święto Św. Jakuba, Apostoła
czwartek - wsp. Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni, prosimy w dalszym ciągu z nr-ów 110 A - 125.
4. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne ITER, organizuje weekendowy wakacyjny wyjazd do Torunia, Biskupina i Kruszwicy w dniach 18-19 sierpnia. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
5. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na potańcówkę plenerową na orliku w Skrzyszowie, która odbędzie się dzisiaj, 22 lipca, w godz. 19:00 do 22:00.
6. Klub Sportowy Łękawica i Gmina Skrzyszów zapraszają na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów z udziałem drużyn z Łękawicy, Pogórskiej Woli, Szynwałdu, Ładnej i Skrzyszowa. Turniej odbędzie się w dniach od 27 do 29 lipca na boisku sportowym w Łękawicy.

Koncert Organowy Barbary Cornet

Koncert odbył się w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie w środę 18 lipca 2018 roku. Pani Barbary ma polskie korzenie, gdyż jej matka pochodzi z Tarnowa. (S.P)


1 2 3 4
...
35 »