Zespół "FIAT - Zawsze Jestem Na Tak"
News

Zespół "FIAT-Zawsze Jestem Na Tak narodził się 15 listopada 2009 roku. Powstał z inicjatywy ks. Artura Mularza i ks. Piotra Osińskiego. Pierwszym celem, do którego dążył nowo powstały zespół, była msza organizowana dla młodzieży w każdy pierwszy piątek miesiąca. Jednak zespół nie poprzestał na tym i zaczął przygotowywać oprawę muzyczną na mszach świętych o 9.00 i 11.00 w jedną niedzielę miesiąca.
Z biegiem czasu działalność zespołu się rozwijała i zaczął występować w różnych miejscach na terenie całej diecezji. Dotychczas były to koncerty w Lisiej Górze, Tarnowie, Ciężkowicach, Czarnym Potoku, Skrzyszowie, Starym Sączu, Nowym Sączu i Tymowej. Zespół również chcąc sprawdzić swoje zdolności startował w konkursach w Ryglicach, Warszawie, Tarnowie, Tuchowie i Będzinie. Pierwszym odniesionym sukcesem było I miejsce i Grand Prix w XIV Konkursie Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być" w Ryglicach w 2010 r. Największym dotychczasowym sukcesem było zakwalifikowanie się zespołu podczas przesłuchań rejonowych w Tuchowie do udziału w finale XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2012 r. Zespół na festiwalu zajął III miejsce w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.
W chwili obecnej w zespole gra i śpiewa 18 osób. Ciągle czekamy na nowe osoby, które chcą się zaangażować i poprzez śpiew i grę na instrumentach wielbić Boga i przybliżać do Niego ludzi.